Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahäst 6801314



*

nr 680 1314


Dalahäst

Tidigt 1900-tal, längd: 19, höjd: 19


Utrop:

300 kr

Såld:

8.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 februari 2011
kl 17:36:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/2 15:12:53 1      300 kr
1/2 16:52:41 2      400 kr
2/2 19:37:05 3      600 kr
3/2 15:07:14 1      500 kr
3/2 16:24:44 2      600 kr
3/2 16:25:02 2      700 kr
3/2 17:55:08 3      700 kr
3/2 19:46:56 4      1.200 kr
3/2 21:19:30 5      900 kr
3/2 21:20:10 5      1.500 kr
4/2 13:44:44 2      1.400 kr
4/2 13:45:10 2      1.800 kr
7/2 11:39:02 2      2.300 kr
7/2 14:14:12 6      1.900 kr
7/2 14:14:36 6      2.200 kr
7/2 14:15:05 6      2.400 kr
7/2 16:35:19 7      Vinnande bud
7/2 17:01:46 8      3.000 kr
7/2 17:28:43 4      4.200 kr
7/2 17:29:14 4      5.500 kr
7/2 17:29:47 4      6.500 kr
7/2 17:30:08 4      7.100 kr
7/2 17:30:36 4      8.000 kr
7/2 17:31:53 4      8.600 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:48
  • 8017 Skulptur
    Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:19
  • 8088 Skulptur
    fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:56
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7053 Skulptur
    patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr